Den nye oselvaren til Milde Båtlag fikk i ettermiddag navnet Ole Mikkel.
Ole Mikkel var fiskeren som for mer enn 125 år siden rodde fra Lerøy til Bergen i en Oselvar for å selge fisk på Torgutstikkeren. Dette ble starten på det som i dag er Lerøy Seafood Group som også har vært en viktig sponsor for realiseringen av prosjektet.
Stein Olav Drange ønsket de fremmøtte velkommen. Leder i Oselvarklubben, Nils-Ove Nipen, fortalte om initiativet bak båten og gjennomføringen av prosjektet. Siren Grønhaug fra Lerøy ga deretter et historisk tilbakeblikk, fra Ole Mikkels tid og frem til det konsernet Lerøy Seafood Group er i dag.
Julia Fossberg Buhaug også fra Lerøy, var gudmor for båten og ønsket Ole Mikkel hell og lykke på de syv fjorder: Hjeltefjorden, Raunefjorden, Fanafjorden, Korsfjorden, Lysefjorden, Møksterfjorden og Bjørnafjorden.
Deretter gled båten høytidelig ned slippen til applaus fra de fremmøtte.
